20.04.2017

Soutěž: 70. výročí první výpravy Zikmunda a Hanzelky slavíme dárkem pro vás

V neděli 22. dubna si (my) všichni, komu učarovaly české cestopisy a česká auta, připomeneme 70. výročí okamžiku, kdy se Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vydali na svoji první výpravu v Tatře 87. Slavíme dárkem pro jednoho či jednu z vás – knihou Legenda H+Z: První cesta. Pošleme ji vám?  

Soutěž: 70. výročí první výpravy Zikmunda a Hanzelky slavíme dárkem pro vás

Když se v roce 1938 potkali v pražské Horské ulici před Vysokou školou obchodní jako dva do té doby neznámí si studenti, určitě netušili, že z nápadu „pojedeme do světa“ se stane velkolepá jízda napříč kontinenty. Řeč je o Miroslavu Zikmundovi a Jiřím Hanzelkovi.

Chtěli vyrazit co nejdřív, jenže přišla válka. Teprve po ní si mohli splnit svůj sen   –  a 22. dubna 1947 se vydali na svoji první velkou výpravu do Afriky a Jižní Ameriky v legendární Tatře 87. Cesta trvala tři roky, návrat znamenal slávu.

My na SmallCars se k oslavám 70. výročí první výpravy Zikmunda a Hanzelky připojujeme soutěží o jeden výtisk knihy, se kterou budete mít nejslavnější okamžiky z jejich cest pořád po ruce – cestopis Legenda H+Z: První cesta od nás dostane ten, kdo do 30. dubna na SmallCars pořídí alespoň jednu Tatru, a bude mít štěstí – majitele knihy vybere náhoda.

Zahraji si o knížku v ceně 598 Kč – vyberu si a koupím některou z tatrovek.

Staňte se naším fanouškem na Facebooku
Zkuste náš druhý obchod se stavebnicemi ala LEGO BlueBrixx