12.04.2018

Máme poprvé Škodu Karoq!

Patří do kategorie středních SUV, nahradila Yetiho a slaví úspěchy všude, kde se objeví – nová Škoda Karoq je prostě boží. Fakt. A my ji máme poprvé na e-shopu. A jako u každé takhle významné novinky pro vás máme pár zajímavých informací o modelu samotném i dění kolem něj. 

Máme poprvé Škodu Karoq!

Karoq? Co tohle jméno znamená a proč se tak nová škodovka jmenuje?

Stejně jako u starší Škody Kodiaq, i tady vedou stopy na Aljašku, respektive na ostrov Kodiak. Když nový model škodovky viděli místní obyvatelé, dostalo jméno složené ze dvou slov: kaaraq (v místním nářečí automobil) a qarruk (šíp, který má mladoboleslavská automobilka ve znaku) – Karoq.

Jaké úspěchy má Škoda Karoq už za sebou?

Jako největší úspěch asi v Mladé Boleslavi vidí fakt, že na začátku roku se na Karoqa v základním provedení čekalo 18 týdnů – zájem byl obrovský a zatím neklesá.

A ocenění v prestižních anketách?

·         V Česku vyhrála Škoda Karoq anketu Auto roku 2018.

·         V anketě rodiny časopisů Auto Bild Zlatý volant vyhrál Karoq v nejnabitější kategorii kompaktních SUV (2017)

·         Čtenáři německého časopisu „auto motor und sport“ vybrali Karoq jako designově nejpovedenější kompaktní SUV (2017).


Karoq je prostě mimořádně povedené SUV, které parádně vypadá i jako model. Máme ho na SmallCars v nejoblíbenějším měřítku (1:43) a ve třech barvách. Která padne vám? 
 

Staňte se naším fanouškem na Facebooku