15.02.2018

BMW a rok 2018? Historie z loňska se opakuje

Loni přibližně touhle dobou jsme psali, že rok 2017 je pro bavorskou automobilku BMW rokem kulatých a půlkulatých výročí. Rok se s rokem sešel a my zjišťujeme, že ani letos tomu nebude jinak. 

BMW a rok 2018? Historie z loňska se opakuje

Co všechno budou v BMW v roce 2018 slavit?

  • 95 let od prvního motocyklu BMW – měl typové označení R 32, půllitrový motor a dokázal po německých silnicích uhánět skoro stovkou.
     
  • 90 let od vstupu do automobilového průmyslu – v roce 1928 BMW, firma na letecké motory, odkoupila továrnu Fahrzeugfabrik Eisenach. Prvním autem, které tady nová automobilka vyráběla, byl licenční Austin Seven. Jeho jméno pro německý trh – Dixi.
     
  • 70 let od obnovení výroby po druhé světové válce – v roce 1948 začíná BMW s výrobou svého prvního poválečného stroje, jímž byl motocykl BMW R 24. První mírový vůz vyrobili v BMW v roce 1952. Ano, byla to slavná 501.
     
  • 15 let patří pod křídla koncernu britská značka Rolls-Royce že vám to připadá neuvěřitelné? Nám docela taky. Jedna z ikon britských ostrovů má majitele v Německu. A to se ještě sluší dodat, že celých pět let (od roku 1998) se o ni BMW pralo s VW.

Pro rok 2018 vše, uvidíme se opět za rok. Zatím si projděte, co všechno od BMW máme na SmallCars.

Staňte se naším fanouškem na Facebooku
Modely ihned k sipozici

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace